2017 salon takımı modelleri, tarz olarak çeşitlilik gösterirler. Klasik tarz ve minimalist akımlar her zaman için geçerliliklerini korurken, bu sene öne çıkan diğer akımlar arasında country tarzı, chesterfield modeller ve en önemlisi 1970’ler tarzı yer alıyor.

2017 Salon Takımı Modelleri 

1970’ler tarzı, bu dönemi deneyimlemiş okuyucuların hatırlayabileceği belli çıkış noktalarına sahiptir. Sarı, hardal, turuncu ve yeşil tonlarında kumaş ve iç mekan kaplamaları, yüksek tahta bacaklı ve tahta kolluklu berjerler, abajurlar, yuvarlak ve sade hatlara sahip yemek masaları, köşeli ve sade, ancak canlı renk ve desenlerde kanepeler bu dönemi çok net yansıtırlar.

2017 Salon Takımı ModelleriCountry tarzı yakalamak çok basittir, ahşap malzeme ve tonları ön planda olmalı ve modeller rustik, yani çok şaşaalı ve süslü olmamalıdır. Adeta bir köy evinin şehirlileştirilmiş hali gibi sempatik, sıcak ve doğal tarzlar ile evleri country tarzda döşemek çok kolay! Bu tarzda yerlere kilimler veya el dokuması sıcak renkli halılar sermek, divanlarda maksimalist desenli, kırmızılı, yeşilli, çiçek ve doğa öğeleriyle bezeli yastıklar kullanmak, yemek masasına veya orta sehpaya danteller yerine köy işi, geniş örgülü, krem veya kahverengi üzeri renkli işlemeli örtüler sermek, ışıklandırmada sarı ışık veren ampuller seçmek yardımcı olacaktır.

2017 Salon Takımı ModelleriChesterfield modellerde ise, divan ve berjerlerde, hatta kahve sehpası kenarlarındaki döşemelerde bu tarzın en önemli belirleyicisi olan kapitone düğmeler göze çarpar. Bu model divanlar, yüksek kolluklu ve arkalıklı çerçeveleri ile çok konforlu ve aynı zamanda çok şıktırlar. Bu model eşyalar aynı zamanda country tarz eşyalarla rahatlıkla kombinlenebilir.

2017 senesinde, son birkaç senedir modadan beslenmeye, kişisel bakımdan ev trendlerine dünyada hakim olan doğaya dönüşü, konfor ve doğallığı, iddiadan ve abartıdan gerçekçiliğe ve sıcaklığa yönelişi görüyoruz. Bu akım 2017’de salon takımlarımıza ve salon trendlerimize de yansıyor.

2017 Salon Takımı Modelleri