Global kripto para borsalarının en güvenilir olanı Binance isimli borsadır. Binance en eski kripto para borsalarından biri olduğu için kalitesini ispatlamış, dünya çapında 900 milyar Türk Lirası işlem hacmine sahiptir. Binance kripto para borsa oyuncuları tarafından her yıl en çok kullanılan borsa konumundadır. Bu nedenle güvenilir bir site olduğu söylenebilir. Tr Binance ise, global binance borsasından ayrı faaliyet yürütür. Bazı özellikleri bakımından daha kısıtlı imkanları vardır. Buna rağmen Türkiye çapında kurulduğu yıldan itibaren en çok kullanılan kripto para borsası konumundadır.

 

Tr Binance Güvenilir mi?

Geçmişte henüz Tr binance kurulmadan önce borsa ile ilgilenen çoğu insanın güvenilir olmayan kripto para borsalarından dili yanmıştır. Bu nedenle Binance gibi şirketler dahil güvenirliği sorgulanmaktadır. Fakat Binance dünya çapında bir borsadır ve bulunduğu ülkelerde vergi uygulamasına tabiidir. Binance tr güvenilir mi sorusunun yanıtı kesinlikle evet olacaktır. Bunun bir sebebi global binance ile işlemlerin aynı deftere işlenmesidir. Bir diğer sebep ise Türkiye Cumhuriyeti’ne düzenli olarak vergi ödemesidir. Aynı zamanda yapılan işlemler için mail adreslerine dekont uygulaması yapmasıdır. Tüm bu nedenlerden dolayı Tr binance güvenilir bir kripto para borsasıdır. Türkiye’de en çok kullanılan kripto para borsası olmasının başlıca nedeni de güvenilir olmasıdır. Tr binance güvenilir olmasının yanı sıra oldukça avantajlı bir borsadır.

Tr Binance Avantajları

Binance global şirketinden çok küçük farklarla ayrılır. Bu farklılıkların bazıları olumlu bazıları olumsuzdur. Tr binance işlem hacmi bakımından az da olsa global olanından geridedir. Aynı zamanda vadeli işlemler Tr binance üzerinden yapılamamaktadır. Bunlar dışında özellikle TL işlemleri bakımından oldukça avantajlıdır. Global binance geçmişte Türkiye’de bir şirketi bulunmadığından dolayı yerel bankalar ile anlaşamıyordur. Bu durumda TL ile işlem yapmak mümkün değildir. Tr binance kurulduktan sonra bu sorun ortadan kalktı ve Ziraat Bankası ile Vakıfbank gibi iki büyük banka ile anlaşmalı hale gelindir. Bu nedenle günümüzde tr binance hesabına hızlı ve yerli bankacılık ile para TL aktarımı yapılabilmektedir. Alternatif banka kanallarının aksine bu bankalardan yapılan işlemlerde sabit ve çok cüzi bir ücret kesintisi yapılmaktadır.

Binance Tr Güvenilir Mi