Ayna her evin vazgeçilmesi imkânsız olan dekorasyon eşyalarından biridir. Bir evin dekorasyonun tamamlayıcısı, odaların en dikkat çekici aksesuarıdır. Konsol üzerindeki yatay duran aynaların demode olmasıyla, sade, şık ve bir o kadar abartılı modelleriyle dev aynalar modern veya klasik tasarımda dizayn edilmiş odalarda yerlerini almaktadırlar. Oldukça farklı çeşit yelpazesine sahip büyük boyutlu bu aynalar herkesin ve her evin isteklerini karşılayabiliyor ve kendilerine yer bulabiliyorlar.

Kullanım alanları;

Dev ayna modelleri karanlık ve dar odaları geniş, aydınlık ve ferah odalara dönüştürüyor. İster büyük oymalı modelleriyle duvara dayalı olarak, ister sade, ahşap veya ince çerçeveli modelleriyle duvara asarak odaya derinlik katmak amacıyla ev ve oda dekorasyonunda kullanılmaktadır. İlk olarak 2016 yılı ev dekorasyonu olarak karşımıza çıkan bu dev ayna modelleri mobilyalarla uygun bir şekilde dekorasyonu yapıldığında muhteşem görüntüler ortaya çıkarmaktadır.

Klasik ev dekorasyonunda dev ayna modelleri;

Klasik dekorasyona sahip evlerde oymalı ve altın rengi dev ayna modellerini duvara sabitleyerek, oda dekorasyon da asil ve zengin bir görünüm sağlayabilirsiniz. Beyaz çerçeveli dev ayna modelleriyle ise klasik ev dekorasyonunda sade ama şık görünümü ortaya çıkarabilirsiniz.

Modern ev dekorasyonunda dev ayna modelleri;

Gümüş renkli çerçeveli veya çerçevesiz, oymalı dev ayna modellerini duvar köşelerine dayayarak odaların modernliğine modernlik katarak veya metal çerçeveli dev ayna modellerini geniş duvarlarda kullanarak odaya derinlik ve ferahlık katabilirsiniz.

Ek olarak evlerdeki kullanışsız ışık almayan dar odaları da dev aynalarla, kullanışlı ve şık bir hale dönüştürebilirsiniz. Örneğin dar ve genellikle ışıksız olan antreleri sade bir dev ayna modeli ile oldukça şık bir hale getirebilirsiniz. Işıksız olan banyolar da eski tarz dolaplı aynalar yerine oldukça şık ve iddialı bir görüntü sağlamış olursunuz.

Dev Ayna Modelleri