Son yıllarda duvar dekorasyonunda boyanın yerini yavaş yavaş duvar kâğıdı almaktadır. Bunun farkına varan üreticiler de müşteri talebiyle paralel olarak bu sektörde çeşitliliği, renk ve desenleri çoğaltmış aynı zamanda teknoloji olarak da kendilerini geliştirmişlerdir. Tüm bu çeşitlilik ve teknolojilerin ışığında hangi oda için hangi kâğıt tercih edilmeli bu yazımızda sizin için derledik.

Yatak Odası

Yatak odaları için oldukça sade modeller tercih etmeniz dinlenmek için gereken sakinlik açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple yumuşak tonlarda kendinden desenli modelleri tercih edebilirsiniz.

Salon- Oturma Odası

Salon ve oturma alanlarınız için biraz daha renkli modeller tercih edebilir. Şehir, doğa manzaralı ürünlere göz atabilir ya da soyut desenli ürünlerle yaşam alnınızda farklılık yaratabilirsiniz.

Mutfak

Mutfak için karar verirken kesinlikle zevkiniz ön planda olacaktır. Çünkü mutfakta küçük çiçekli modeller de mutfak objeleri temaları modeller de tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra taş ve duvar desenli modellerde mutfakta tercih edilebilir. Renk ve desen dışında mutfak için tercih yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise temizlik. Yağ tutmayan ve kolay temizlenebilir ürünler tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Çocuk-Genç Odası

Çocuk ve genç odaları kategorisinde bebek odaları için soft renkler ve sakin desenler tercih edilebilir. Çocuk grupları için ise daha renkli ve hareketli desenlerle birlikte yine kolay temizlenebilir olmasına dikkat edilmelidir. Genç odalarında ise gençlerin tarzını yansıtan birçok model bulunmaktadır. Müzikle ilgilenenler için enstrüman temalı modeller varken kitap okumayı sevenler için kütüphane temalı modeller gibi ürünler söz konusudur.

Antre

Antreler içinse daha çok küçük motiflerin sürekli tekrarlandığı desenler tercih edilmektedir. Antre için tercih yaparken antrenizin özellikleri de oldukça önemlidir. Mesela antrenizde merdiven varsa merdiven altı için tercih edeceğiniz model dekorasyon konusunda ne kadar yaratıcı olduğunuzu kanıtlayacaktır.

Hangi Odaya Nasıl Bir Duvar Kağıdı Seçilmeli?