Özellikle son yıllarda hizmet sektörünün gelişimi girişimcilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Hizmet sektöründe bireysel müşteri ile kontakt kurularak hizmet verdiğiniz alanlarda onlara yardımcı olmanız mümkündür. Bu noktada aslında bilinirliğiniz önemli bir rol oynar ve hizmet sektöründe bayilikler hakkında bilgi sahibi olmanız size büyük yarar sağlayacaktır.

Hizmet sektöründe müşteriye sunulan ürünün genelde soyut olması nedeniyle genel ticaret mantığından biraz farklı çalışan bir sektördür. Örneğin hizmet sektöründe diğer ürün ticareti yapan sektörlerin aksine somut ürün iadesi pek mümkün olmadığı için müşteri memnuniyeti oldukça önemlidir. Zira memnun müşteri yeni müşterileri getirebileceği gibi, memnuniyetsiz herhangi bir müşteri size pazarınızda kredi kaybettirebilir.

Hizmet Sektöründe Bayilikleri Nasıl Çalışır?

Müşterilerinize sunduğunuz hizmete bağlı olarak, Franchise isim hakkı alabileceğiniz ve Türkiye’de hizmet sektöründe popülerlik kazanmış firmaların şubelerini açabileceğiniz pek çok imkân mevcuttur. Ayrıca hizmet sektörü bayilikleri veren firmalardan birçoğu şubelerini açan bayilerine kendi çalışma sistemleri, iş konseptleri ve ürünleri konusunda da yardımcı olurlar. İlaveten, ücretsiz hizmet sektöründe bayilik veren firmaları bulmak da mümkündür.

Hizmet Sektöründe Bayilikleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hizmet sektöründe bayilikleri kıyaslarken hizmet alanınıza ve bütçenize göre bir seçim yapmanız önerilir. İsim hakkını alacağınız firmanın Türkiye hatta belki de dünya çapındaki bilinirliği, genel müşteri profili, kar payı ve sizden talep ettikleri yüzdelik isim hakkı bedeli, size maddi manevi sundukları gibi kriterler iyi değerlendirilmelidir.

Hizmet Sektöründe Bayilikleri Hangi Alanlarda Verilmektedir?

Hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmalar denilince akla pek çok iş ve işlem gelebilir. Danışmanlık, emlak, fatura ödeme merkezleri, organizasyon firmaları, sigorta acenteleri, reklam, insan kaynakları gibi bir çok alan bu kapsama alınabilir. Siz de hizmet verdiğiniz sektörle alakalı araştırma yaparak kendinize uygun bayilik veren firmaları bulabilirsiniz.

Hizmet Sektörü Bayilikleri