Yıllar önce TRT televizyonunda ilgi ile izlenen 4. Murat dizisi, çoğumuzun aklında kalan bir yapım olmuştur. Bu dizide ünlü sanatçı Ayten Gökçer’in canlandırdığı Kösem Sultan ise hem kocası hem de evlatları padişah olmasına karşın, onlar üzerindeki etkisini gösteren bir yapım olmuştu. Star TV şimdi bomba gibi bir plan ve mükemmel bir yapımla gelirken, Osmanlı sarayının entrikalı dönemlerini ve iktidar mücadelesinin aldığı canları konu alan yeni bir dizi ile ülkeyi sallama isteği ile hazırlıklara devam etmektedir.

kosem-sultan

Yakın zamanda Muhteşem Yüzyıl filminde insanların Osmanlı sarayında yaşanan ayrıntılara ilgi duyması bu dizinin de çekilmesini zorunlu kılmıştır. Osmanlı tarihindeki yeri en az Hürrem Sultan kadar ve belki de daha fazla olan Kösem Sultan, kesinlikle atlanmaması gereken bir kişilik olduğunu, filmin izleyeceğimiz bölümlerinde ispatlayacaktır. Güzellik, tarih boyu insanların verdikleri kararlarda çok etkili bir unsur olarak ön plana çıkmıştır. Bir de güzellik ile zekânın birleştiği düşünülecek olursa, bu meziyetlerin yaptırım gücünün inanılmaz boyutlara çıktığını söylemek mümkündür.

kosem sultan online izle

Son dönemin popüler film yapımcılarından olan Timur Savcı, bu işe el atarken, insanlar onun ismini gördükleri ende kendilerini mükemmel bir yapımın beklediğini tahmin edebilmektedirler. Kösem Sultan bizim gerçek tarihimizin çok önemli bir parçası iken herkesin onun hakkında bilgilenmeye ihtiyacı ve hakkı vardır. Geçmişte yaşananların geleceğe de ışık tutması açısından iktidar mücadelesinin hangi şartlarda yaşandığını herkesin bilmesi gerekir.

Kösem Sultan (Online İzle)