Doğru parfümü bulmak, bütünleşmek ve iz bırakmak herkesin yapabildiği bir şey değil. Oysaki koku, uzun yıllar geçse bile hafızalardan silinmenizi engelleyecek, çok özel bir sihirdir. Her koku, her insanda farklı bir kimliğe bürünür ve kişiselleşir. Hafızalarda kalıcı izler bırakmak istiyorsanız doğru kokuyu bulmalı ve bütünleşmek için zaman tanımalısınız.

Doğru Parfüm Nasıl Seçilir?

Parfüm seçerken kişiliğiniz ile ve hangi yönünüzü ortaya çıkarmak istediğiniz ile karar vermelisiniz. İnsanlar kokunuzu hissettiğinde verdiğiniz mesaj ne olmalı, romantik mi, çekici mi, güçlü mü, sportif mi? Sorunun cevabı hazır ise parfüm testi yapabilirsiniz.

Parfüm denerken en fazla 3 koku denemelisiniz. Kokuların karışmasını engelleyecek şekilde birbirlerine uzak bölgelerde denemelisiniz. Bilek bölgeleri denemeler için en uygun bölgelerdir. Parfümü sıktınız ama asla hemen karar vermiyorsunuz. Parfümün ilk sıkıldığı hali ile teninizle bütünleştikten sonraki hali arasında muhakkak fark olacaktır. Kendinize yarım saat ayırın ve bekleyin. Sonra kokuları tekrar hissedip size en yakın düşündüğünüz kokuyu seçebilirsiniz.

Romantikler çiçek kokularını, çekici ve kışkırtıcı görünmek isteyenler oryantal kokuları, zarif kişiler pudralı kokuları seçebilirler.

Parfüm Nerelere Sıkılmalıdır?

Güzel ve kalıcı kokmak adına yapılan ama asla yapılmaması gereken ilk şey şişeyi üzerinize boşaltmamak olmalıdır. Parfümün teninizde uzun süre hissedilmesi çok ve sık kullanılmasına değil, kaliteli kokuya, temiz tene ve doğru yerlere sıkılmasına bağlıdır. El bilekleri, kulaklarımızın altındaki buyun bölümü parfüm sıkmak için en uygun bölgelerdir. Bilek ve boyun bölgesindeki damar hareketleri belirgin olduğu için o bölgelere sıkılan parfüm etrafa daha hızlı yayılacaktır. Kıyafetlerinizi üzerine parfüm sıkmak da pek doğru bir yaklaşım değildir. Parfümün buluşması gereken asıl yer teninizdir. Sabah evden çıkarken sıktığınız kokunuzu, akşam üzere eve dönerken tazelemeniz yeterli olacaktır.

Parfüm Testi