İçecek hem sıcak yaz günlerinde hem de her öğünün yanında aranan ve kullanım türüne boyutları olan bir gıda çeşididir. Ambalajlanmış hazır içeceklerin yanında kendi hazırlayabileceğiniz içecekler de mevcuttur.

şıra neden yapılırBu içeceklerden biri olan şıra şeker oranı yüksek doğal şerbet olarak da bilinmektedir. Karanfil tarçın gibi kan şekerini dengeleyen bitkileri de içeriğin de bulunduran Şıra Neden Yapılır? Ham maddesi üzüm olan şıra halsizlik ve kan şekerinin düşük olduğu durumlarda kan şekerini hızlı bir şekilde yükselmesi ve dengeye gelmesi için doğal şeker yükseltici olan üzümden elde edilmekte ve bu amaçla kullanılmakla birlikte özellikçe iskenderciler ve et lokantaları da kullanmaktadır.

Mineral ve vitamin yönünden oldukça zengin olan şıra tarih olarakta çok eski kökenlere dayanmaktadır. Mayalanmış ve bekletilmiş üzümden elde edilen şıra sağlığa da oldukça faydalı ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi için de faydalıdır. Hızlı atıştırmalık tüketilen gazlı içeceklere göre zararsız ve besleyiciliği daha yüksek olan şıraları evinize alacağınız üzümlerden kolaca elde edebilir ve yemeklerinizin yanında servis edebilirsiniz.

 

Şıra Neden Yapılır?

Şıra Neden Yapılır?” üzerine bir düşünce

  • bursa da iskender in yanında içmiştim çok güzel bir içecekti paketlenmiş şıralar marketlerde var ama o tadı vermiyorlar

Yorumlar kapalı.