Tabiki de her sitenin üye olurken koyduğu şartlar gibi sohbet sitelerinde de bu geçerlidir. Genellikle siteye giren kullanıcı bu bilgileri pek okumasa da site sahibinin bu bilgiyi kullanıcıya aktarması gerekir ki yaşanacak küçük bir olayda site sahibi mağdur olmasın. Genellikle bu bilgileri okumayan kullanıcılar ise mağdur olmaya mahkum. Bir sohbet sitesinde resim, kişisel bilgiler ve daha birçok özel haytamızı ilgilendiren konuları saklıyoruz. Peki, bu bilgiler, resimler koruma altında mı diye sorar kullanıcı işte site sahibi de bu bilgileri önceden size aktarmak zorunda ki yaptığınız bir yanlışta site sahibi haklı çıksın bu yüzden sohbet siteleri ve daha birçok benzeri sitenin bilgileri üye olurken aktarması zorunlu gibi bireydir.

Bu bilgiler bir sözleşme halinde kullanıcıya aktarılır örneğin “Yukarıdaki kuralları okudum kabul ediyorum.” tarzında bir buton vardır. Butona tıkladığınız anda sitenin bütün haklarını kabul etmiş olursunuz aslında bu sözleşmede sohbet sitesi size olacaklar hakkında bilgi verirken bunları yaptığınız takdirde sorumluluk kabul etmediklerini kanıtlarlar. Bu yüzdende bir sohbet sitesine kayıt olurken sözleşme kurallarını okumanız gerekmektedir.

Günümüzde birçok sohbet sitesinde bu bilgiler verilmiyor ama birçoğu standart bilgileri kullanıcıya aktarmakta bu yüzdende kullanıcı standart bilgilere değil de bu sohbet sitesinin işlevine ve yararına göre hareket ediyor. Bu yüzden de birçok sohbet sitesi üye olurken standart bilgiler vermemekle birlikte kullanıcısının özel hayatına dair ne varsa bunu apaçık ortaya serebiliyor. Çünkü birçok kullanıcı siteyi kullanırken özel bilgilerini, fotoğraflarını, banka hesaplarını, kredi kartı bilgilerini, vb. bütün özel hayatını bu sitelerde hiç düşünmeden kullanabiliyor sitelerin birçok açığı olduğu için bir hamlede bütün bilgileri başkasının eline geçiyor. Bu yüzdende sohbet sitelerinin birçoğu üye olurken bilgi vermiyor.