Bir bilgisayarı birden fazla kişinin kullanmasını istiyorsanız ve bunu tamamen ayrı bir şekilde gerçekleştirmek amacındaysanız o zaman yeni kullanıcı hesabı açma ile bütün işlerinizi anında yapabileceğinizi belirtelim. Bu sayede birbirinizin kişisel dosya ve klasörlerini görmeden sadece kendi belirlediğiniz kriterler ile pc kullanabilirsiniz.

Tabi bunun için denetim masasına girmeniz ve ayarlar bölümünde kullanıcı adı ve şifre uygulamalarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bunları yaptıktan sonra her bilgisayarınızı açtığınızda pc içeriğine giriş yapmanız için gerekli olan kullanıcı profilini seçmeniz gerekmektedir.

Yeni Kullanıcı Hesabı Açma

Daha sonra önceden belirlediğiniz şifrenizi girerek hemen kendi hesabınıza erişim sağlamayı başarabilirsiniz. Böylece kullanıcılar arasında herhangi bir sorun yaşanmasının da önüne geçebilirsiniz. Özellikle iş ortamında önemli evrak, belge ve dokümanlarınızın başkaları tarafından yanlışlıkla silinmesi ve benzeri yaşanılacak problemleri de tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Sizler de bu konuda izlemeniz gereken yol ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak adına sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Sizlere yeni kullanıcı hesabı açma ile ilgili bilgiler aktarmaya çalıştık.

 

Yeni Kullanıcı Hesabı Açma