Yumurta, sarıyla da beyazıyla da oldukça proteinlidir. Hem yiyecek olarak tüketerek sağlığınıza fayda sağlayabilir, hem de yüzünüze maske olarak kullanarak cildinizde ki şikayetçi olduğunuz durumlardan kurtulabilirsiniz. Yumurta maskesi sayesinde oldukça kolay bir yapım aşaması geçirir ve maskeyi uygulayabilirsiniz.

Yüz İçin Yumurta Sarısı Maskesi

Yumurtanın sarısı cildinizde büyük bir yarar sağlar. Yüzünüzdeki şikayetçi olduğunuz fazla yağları yumurta sarısı sayesinde yok edebilirsiniz. Gözenek problemlerinde, kırışıklık sorunlarında da yumurta sarısını denemelisiniz. Uygulamanız gereken maskeleri yalnızca haftada bir kez kullanmalı, aşırıya kaçmamalısınız. Uygulamadan yarar görmek için de bir müddet bu işleme devam etmelisiniz. Tahriş, alerji vb. sorunları yaşadıysanız maskeyi bir daha uygulamamanızda yarar var. Yumurta sarısı ve balı karıştırıp, bu maskeyi uyguladığınızda cildinizde oluşan tahrişleri gidermede yardımcı olursunuz.

Cilt kuruluğunun birçok sebebi mevcut. Güneş ışığında fazla kalmak, kış mevsimindeki kuru ve soğukluk, uzun süren duşlar (sıcak suyun altında uzun müddet kalmak), nem kaybı vb. nedenler cilt kurumasına sebep olur. Yumurta sarısı maskesi ile bu kuruluktan kurtulmak oldukça kolay. Yumurta sarısı, zeytinyağı, bal, E vitamini yağını uygun ölçülerde karıştırıp cildinize uyguladığınızda 15-20 dakika bekleme süresinin ardından ılık suyla durulayın. Maske yaparken önemli detay aslında bir kereye mahsus yapmamaktır. Memnun kalmak için düzenli olarak uygulanan maskeler daha uygundur.

 Yüz İçin Yumurta Akı Faydaları

Yumurta akı faydaları; sivilcelerin giderilmesinde yardımcı olur, yüzünüzde bulunan fazla yağlardan kurtulursunuz, yüzünüzde nemlendirici etki sağlar, gözenek sorununda gözenekleri sıkılaştırmak için kullanılır vb. pek çok yararı bulunmakta. Önemli olan ise, yüz cildinize uygun maskeyi tercih etmekten geçiyor. Bazı maskeler ve karışımlar cildinizde tahrişe, lekelenmelere, kuruluğa sebep olabilir. Deneme yanılma yoluyla da olsa yüzünüze dokunacak şeyleri bir daha kullanmamanız önerilmekte.

Yumurta Maskesi